Skaņa, ritms un mūzika.

Tēzes no Elizabetes Klēras Profetas (ASV) lekcijas

Kultūras un mākslaschine darbu pilnīgais (ideālais) ritms, pastāvošais pat rases bezapziņā, runā par zvaigžņu ritmu, molekulu iekšienē esošajām galaktikām, šūnu dzīvi, un tas viss virzās dižajā sfēru ritmā liesmas klusumā, kas ir mūžīgā kustība.

Visu radīto darbu pamatā ir matemātiska ritma formula. Pareizi izmantojot skaņu, mēs pārvaldam enerģiju visos apziņas plānos. Mūzika pavada enerģijas plūsmu visā Kosmosā. Skaņa pārvalda mūsu ķermeņus, emocijas, prātu, noskaņojumu. Tā var nomierināt, iedvesmot, pacelt, harmonizēt vai uzbudināt. Diez vai atradīsies kāda cilvēka ķermenim piemītoša funkcija, uz kuru neiedarbotos mūzika.

            Mūzika, tas ir spēks, ko var izmantot kā labajam, tā ļaunajam, un tā ir faktors, kas nosaka civilizāciju attīstības virzienu. Aristotelis teicis: “Vienmēr  jāpiesargājas ieviest jaunu mūzikas veidu kā iespējamu bīstamību visai valstij, jo mūzikas stila izmaiņas vienmēr atsaucas uz svarīgākajiem politiskā režīma aspektiem”.

            Jo ir taču teikts: “Nav svarīgi, kas raksta likumus, pie nosacījuma, ka tas, kurš vada, ir spējīgs rakstīt mūziku tautai.”

            Grieķi savas mūzikas tīrību sargāja ar visu likuma bardzību. Komponistus sodīja un pat izsūtīja no valsts, ja skaitījās, ka to radītie skaņdarbi nodara sliktumu sabiedrībai. Romieši bija visā zināmajā vēsturē vispraktiskākie cilvēki, bet viņiem pietrūka muzikālās tēlainības. Viņu kareivīgums, cēlas, elegantas mūzikas neharmonizēts, pārtapa rupjībā. Spilgts piemērs tam bija gladiatoru cīņas un nežēlības veicināšana.

            Indijā ir labi zināms, ka izmantojot laika un telpas likumus kā ritma starpniekus, tas atnes nosvērtību un stabilitāti.

            “Par cik cilvēka dzīvei ir harmonisks modelis, viņam gudri jāizvēlas atbilstoša mūzika. Bet ja viņa prātā un jūtās valda sajukums, vēlmes nav attīrītas, viņš var izvēlēties to, kas nemet izaicinājumu viņa standartiem, bet izdabā ļaunajam. Tā māksla zaudē savu vērtību”.

            Acīmredzami, ka jaunatnes deģenerācija novājina visu nāciju. Sekss, rokenrolls un narkotikas – tas ir valstu sagūstīšanas plāns. Kad jaunieši, mūzika, sekss, narkotikas un nepaklausība iet rokrokā ar smagiem noziegumiem, ar to ir grūti tikt galā. Zinātnes, izglītības un izklaides industrijas darboņi izveidoja detalizēti izstrādātu, izskaitļotu, zinātniski pamatotu metodi, kas virzīta uz to, lai jaunieši pārvērstos neirastēniķos ar nestabilu psihiku, bremzētu prāta attīstību. Un sākās viss ar mūziku.

            Tamlīdzīga mūzika skan kā muzikālais fons sabiedriskajās vietās. Mūsu pārtika uzlādējas ar nāves spirālēm. Viss, ko mēs pērkam, viss apģērbs, ko nēsājam, piesūcas ar šo skaņu. Ja tā nonāk vēl dziļāk, tad kļūst par prāta slepkavu. Šo frāzi izdomāja dāņu psihologs Džusts Merlo. Viņš teicis: “Prāta slepkavība izstrādāta pēc visiem zinātnes likumiem, tam, lai cilvēki labprātīgi pakļautos nedomāšanas disciplīnai, un kļūtu līdzīgi robotiem, vergiem.” Atcerieties nosaukumu: “pateicīgie miroņi”. Pateicīgie miroņi – tie ir dzīvie miroņi, kas jums ir pateicīgi par to gaismu, ko jūs dodat viņiem, klausoties viņu koncertus. Viņi visus savus spēkus novirza, lai vadītu sabiedrību un cilvēku dvēseles.

            Mēs redzam virs planētas milzīgu spirāli. Tā ir melna noliegšanas spirāle. Tā ved uz degradāciju, visas mūsu civilizācijas demoralizāciju. Cik būs nepieciešams laiks, lai šī spirāle iznīcinātu Gaismas spirāli, ko tūkstošiem gadu cēla Mātes kultūras kalpotāji? Mēs redzam, kā īsā desmitgadē vai kādos nieka 100 gados skaņas ļaunprātīga izmantošana spējīga pilnībā iznīcināt to, kas tika celts tūkstošgadēs.

      flute      Katrai civilizācijai bija sava īpaša mūzika, bet tagad pār visu Zemi dzirdama viena skaņa – amerikāņu roks, skaļš un iznīcību nesošs.

            Mūs velk vienā un tai pašā spirālē, kas piesaista narkotiku lietošanai un agresijai. Tā ir tik spēcīga spirāle, ka nepieciešami milzīgi pūliņi, lai ietu pret straumi. Pie kā, pie kādas mūzikas mēs nonāksim nākotnē? Priekšā ir nopietni pārbaudījumi katram no mums – piesaukt Sfēru Mūziku un uzturēt iekšējo harmoniju.

            Mūzika, ko mums devuši lielie pagājušo gadsimtu komponisti, ir tagadnes un būs nākotnes daudzveidīgo mūzikas formu avots. Ja mums izdosies atvērpt atpakaļ šo briesmīgo vārpstu, kamēr vēl nav par daudz vēlu, mēs ieraudzīsim, ka tāpat kā nepareizais ritms paverdzināja mūsu enerģijas, tā pareizs ritms tās atkal var atjaunot.

            Rokmūzika un ar to saistītie dažādie stili ienāca Krievijā 60-tajos gados un daļēji cilvēku apziņā tika uzņemti kā iekšējs protests pret sociālistiskā režīma ideoloģiju. Tikai ideoloģija ar laiku aizgāja, bet roks, diemžēl, palika. Jaunu ideālu veidošanās palika savā vaļā, līdz ar to tie simboli, ko propagandēja roks, viegli ieņēma un nostiprināja savas pozīcijas jauniešu prātos un, kā rezultāts, pakāpeniski sāka dominēt sabiedrībā. Jo īpaši tāpēc, ka rokmūzika asociējās ar brīvību un tirgus ekonomiku.

            Roka simboli bieži vien ir antimorāli, bet iekšējais fons vispār virzīts pret dzīvi kā tādu. Tas atainojas mūsdienās, kad ir acīmredzami, ka roks iet rokrokā ar narkomāniju, brīvu seksu, pašnāvībām utt.

            Lai sabiedrība attīstītos droši, nepieciešams, pirmkārt, rūpēties par morālajām vērtībām jauniešos. Nepieciešams mainīt jaunu cilvēku masu apziņu par to, ka amerikāņu roks un pilnīga brīvība no pienākumiem pret sabiedrību – tas ir labi. Tam vajadzīgs izmantot tos pašus ritmus un veidus, par cik mūzika un gleznas vislabāk nogādā un nostiprina informāciju cilvēka apziņā, tikai tiem jābūt “pareiziem”, t.i. ar sākotni pašā dzīves elpā. Jaunu vērtību uztverei cilvēkam nepieciešams dzirdēt un redzēt pareizus paraugus ne mazāk kā 5-6 reizes no dažādiem avotiem.

            Tie mūzikas avoti, kas radīti dižajiem pagājušo gadsimtu komponistiem, joprojām paliek avots nākotnes dažādo muzikālo formu daudzveidībai. Un mēs naivi domājam, ka vēl nav par vēlu – nepieciešams novērst šo dārdošās mūzikas apdraudējumu, kas plūst mums virsū no datoriem, TV, radio un ir sastopama gan uz ielas, gan sabiedriskajā transportā utt.

            Mūsu pilsētas var kļūt par tādiem tīriem centriem, kur skanētu tīrs dzīves ritms, ko neslāpē nāves, haosa un iznīcības ritms, kas ir daudzu sabiedrības problēbu sakne.  Kādā pilsētā dzīvos mūsu bērni? Ko mēs atstāsim bērniem sevis atcerei?

             Pareizs ritms, kā arī noteikti muzikālie stili labvēlīgi ietekmē čakras – cilvēka enerģētiskos centrus; sk. tabulu zemāk.

            Par cilvēku var spriest ne tikai pēc tā, kā viņš ģērbjas vai kā izturas, bet arī pēc tā, kādu mūziku izvēlas. Šīs izvēles pamatā ir vien viņa čakru tīrība, to harmoniska darbība sekmē cilvēka pilnīgu saskaņu ar dzīves ritmu.

            Ir zināšanas, kas atnāk intuitīvā līmenī, zemapziņā, taču to patiesums ir izpētāms un pārbaudāms ar mūsdienu metodēm un ierīcēm. Svarīgi dot šīs zināšanas pēc iespējas plašākam cilvēku lokam, kas spējīgi  tās izmantot dzīvē radoši.

rerihpaint

 Savstarpējā saikne starp čakrām,  ritmu, mūzikas instrumentiem un mūzikas stiliem

 

Čakra Čakras ritms Čakras ietekmējošie mūzikas instrumenti Mūzikas stili, kas pareizi piepilda čakru enerģiju Mūzikas stili, kas izkropļo čakru darbību
Vainaga Stīgu mūzikas instrumenti Simfonija Džezs
Trešās acs 2/4 Klavieres Klavierkoncerts Datormūzika
Kakla Misiņa mūzikas instrumenti Maršs Rok vokāls, folk-roks
Sirds ¾ Arfa Valsis Fokstrots, tango, džez-valsis
Saules pinuma 5/4 Ērģeles Badžanas (mantras), rietumu reliģiozā mūzika Blūzs
Krusta kaula 6/8 Koka pūšamie instrumenti Tautas mūzika Tā saucamā “soul” mūzika
Pamata 4/4 Bungas un visi sitamie instrumenti Indiešu klasiskā mūzika Vudu un roka ritmi
Advertisement

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s