ANO rezolūcija “Par ģimenes aizsardzību”

familie

Avienoto Nāciju organizācijas (ANO) Cilvēktiesību padome savā 29.sesijā š.g. 3.jūlijā ir pieņēmusi vēsturiski nozīmīgu rezolūciju “Par ģimenes aizsardzību”.
Rezolūcija kopumā ir vērsta uz to, lai palīdzētu ģimenēm pārvarēt dažādas grūtības un uzlabotu to ekonomisko situāciju. Tajā tika mudināts valstis meklēt veidus kā nodrošināt un veicināt vecāku un darba pienākumu apvienošanu, īpašu uzmanību pievērst vientuļo vecāku, atraitņu un bāreņu vajadzībām, izmantojot veselības apdrošināšanas un sociālās palīdzības resursus, veidot finansiāla un materiāla rakstura programmas, piedāvājot dienas centru pakalpojumus, zīdīšanas telpas darba vietās, bērnudārzus, nepilna darba laika iespējas, apmaksātu bērna kopšanas atvaļinājumu, apmāksātu grūtniecības un dzemdību atvaļinājumu, elastīgu darba grafiku, reproduktīvās un bērnu veselības aprūpes pakalpojumus.

Ar 29 balsīm “par”, 14 – “pret” un četrām “atturoties” tika pieņemta Ēģiptes, Krievijas, Saūda Arābijas, Ķīnas un vēl citu valstu virzītā rezolūcija par ģimenes aizsardzību.

Latvija pievienojās ES un ASV kopējam viedoklim un balsoja “pret”. Kā skaidro Ārlietu Ministrijā, rezolūcijas autori atkārtoti mēģināja panākt starptautisku vienpusīga ģimenes koncepta atzīšanu, pilnvērtīgi neņemot vērā dažādu ģimenes formu pastāvēšanu.

Šāds ĀM skaidrojums izraisījis nevalstisko organizāciju (Asociācija Ģimene: ANO rezolūcija)
un Saeimas deputātes J.Stepaņenko neizpratni (J.Stepaņenko atklāta vēstule E.Rinkēviča kungam )

Advertisement

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s