“Tikumība ir normu, principu un noteikumu sistēma, kas regulē cilvēka izturēšanos, rīcību sabiedrībā un attieksmē pret citiem cilvēkiem.”
/Konfūcijs/

liliya_170

Kustības “Par Tikumību!” uzdevums – nest Tikumības Likuma izpratni plašām iedzīvotāju masām, jo tikumība ir dzīves pamats, un tās atjaunošana sabiedrībā ir visaktuālākais uzdevums, lai panāktu pozitīvu cilvēku apziņas mainīšanos.

Tikumība ir katrā cilvēkā – tā ir viņa Sirdsapziņa. Sirdsapziņa izpaužas kā katra cilvēka augsta tikumība un augsta morāle sabiedrībā kopumā.

Aicinām visus labas gribas cilvēkus, organizācijas vai politiskos spēkus apbruņoties ar tikumības ideoloģiju, īstenojot to dzīvē – tiecoties dzīvot pēc sirdsapziņas! Tīras sirdsapziņas kritēriji ir atrunāti  kodeksā.

Aicinām atbalstīt tikumības atdzimšanu!

Aicinām ikvienu tiekties ievērot augstas tikumības principus savā dzīvē, kā arī aicināt citus ievērot šos principus!

Ieskats kustības “Par Tikumību!” izveidē un attīstībā

 

*2014. g. 13. aprīlī tika radīta Starptautiska sabiedriska kustība “PAR TIKUMĪBU!”.

*2014. gada 24. maijā Maskavā, viesnīcas «Коsмоss» lielajā zālē notika Starptautiskās sabiedriskās kustības “PAR TIKUMĪBU!” Pirmais kongress. Kongresā piedalījās 522 dalībnieki no 16 valstīm: Austrijas, Armēnijas, ASV, Baltkrievijas, Bulgārijas, Čehijas, Igaunijas, Kazahstānas, Krievijas, Latvijas, Lietuvas, Monako, Polijas, Turcijas, Ukrainas, Vācijas.

Tika pieņemts un parakstīts dokuments, kas adresēts ANO ģenerālsekretāram un visu kongresā pārstāvēto valstu vadītājiem – aicinājums veicināt tikumības un garīgo principu izplatīšanu sabiedrībā un ievērot augstākos tikumības principus, pieņemot kārtējos lēmumus savu amata pienākumu izpildīšanas laikā.

SSK “Par Tikumību!” I kongress: T.Mikušinas uzruna

Video ieskats kongresa notikumos

*2014. gada 29. augustā Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras konferenču zālē notiek pasākums “Vai esam augsti tikumīga sabiedrība?”. Atbalstu tikumības veicināšanai sabiedrībā pauda vairāki sabiedriskie darbinieki: mācītājs V.Bercs, Saeimas deputāta kandidāts Raimonds Lejnieks-Puķe, LTV kultūras-izglītojošo programmu vadītājs, žurnālists Ēriks Niedra, kultūras darbinieks un rakstnieks Māris Druva un kustības prezidents Andrejs Bičkovs (Krievija).

*2015. gada 6. jūnijā Rīgā, koncertzālē “Rīga” notika SSK “Par Tikumību!” II kongress ar dalībniekiem no 15 pasaules valstīm: ASV, Baltkrievijas, Bulgārijas, Čehijas, Īrijas, Kanādas, Krievijas, Latvijas, Lietuvas, Lielbritānijas, Meksikas, Monako, Turcijas, Ukrainas un Vācijas.

Kongresa darbā piedalījās ievērojami izglītības, zinātnes un kultūras darbinieki: sabiedriska darbiniece Tatjana Mikušina (Krievija), Montesori pedagoģe Karolina Gomez del Valle (Meksika), Krievijas Montesori biedrības prezidente Jeļena Sitina (Krievija), Sokrāta Tautskolas vadītāja Elvita Rudzāte, Tautskolas “99 Baltie zirgi” vadītājs Ojārs Rode (Latvija), pedagoģisko zinātņu doktore, profesore Marina Skuratovska (Krievija).

Kongresā tika pieņemta rezolūcija – aicinājums ANO ģenerālsekretāram un kongresā pārstāvēto valstu politiskajiem vadītājiem panākt, lai Tikumiskais likums valsts ideoloģijas līmenī atgriežas sabiedrības un katra cilvēka dzīvē. Kopā ar šo rezolūciju valstu vadītājiem tika nosūtīta arī “Augstas tikumības doktrīna”.

Kongresa noslēgumā tika nolikti ziedi – SSK “Par Tikumību!” simbols baltas liliijas – pie Brīvības pieminekļa.

SSK “Par Tikumību!” II kongress

* 2015. g. 7. augustā ar vienbalsīgu Koordinācijas padomes lēmumu Starptautiskā sabiedriskā kustība “Par Tikumību!” izbeidz savu darbību sakarā ar nelabvēlīgu iekšpolitisko situāciju Krievijā.

SSK “Par Tikumību!” tiek slēgta. Latvijā darbs turpinās

SSK “Par Tikumību!” slēgšanas iemesli

Koordinācijas padomes locekles T.Mikušinas skaidrojums par kustības slēgšanas iemesliem

 

*Latvijas kustība “Par Tikumību!” turpina darbu!

 

 

Kustības “Par Tikumību!” simbolika

liliya_lenta

Gaišzili balta lentīte
Lentītes krāsām ir simboliska nozīme. Baltā krāsa ir dabiskais gaismas simbols, tīrības un bezvainības, patiesības un labā, žēlsirdības un garīguma  iemiesojums: tā personificē pašu Dzīvību.
Gaišzilā krāsa ir dabiskais debesu mirdzuma simbols, visa tīrā un cēlā sinonīms. Tā nozīmē augstus ideālus (gaišzilais sapnis), cildenumu un godīgumu.
Šo divu krāsu savienojums atspoguļo mūsu mērķi – propagandēt augstu morāli un tikumību sabiedrībā, izglītot iedzīvotājus, pamatojoties uz garīguma ideāliem, lai veicinātu katras valsts un visas pasaules atdzimšanu un atklātu jaunu attīstības iespēju visai planētas civilizācijai.

 Balta lilija

Lilija ir brīnišķīgākais zieds un daudzu tikumu simbols. Dažādu tautu kultūrā lilija simbolizē:
– tīrību un šķīstību;
– labdarību, vienkāršību, labsirdību;
– mieru, atdzimšanu, nemirstību;
– majestātiskumu, diženumu, augstsirdību;
– uzplaukumu, laimi, labklājību;
– daiļumu, harmoniju, līdzsvaru;
– brīvību un cerību; līdzcietību un žēlsirdību.
Šo puķi mīl visā pasaulē. Pastāv uzskats, ka lilija savu nosaukumu ieguvusi no seno ķeltu “li-li”, kas nozīmē baltumu (“balts-balts”). Senie ēģiptieši attēloja liliju hieroglifos, tā simbolizēja cerību un brīvību. Senajiem jūdiem lilijas zieds nozīmēja bezvainību un tīrību un tika ļoti mīlēts.
Romas impērijā lilijas attēls rotāja monētas, bet liliju ziedu vainagus vienmēr lika galvā jaunlaulātajiem.
Frančiem lilijai ir svarīga vēsturiska nozīme. Tā bija karaļa varas emblēma, bet Franciju dēvēja par liliju valstību.
Katoļu pasaulē Jēzu Kristu bieži attēlo pasniedzam liliju svētajiem, šai gadījumā lilija simbolizē žēlsirdību.
Kristietībā lilija nozīmē tīrību un bezvainību; tas ir Jaunavas Marijas simbols.
Saskaņā ar leģendu erceņģelis Gabriels parādījās Marijai viņas Pasludināšanas dienā ar baltas lilijas ziedu rokā.
Krievzemē balta lilija tāpat tika uzskatīta par bezvainības un tīrības simbolu. Lilija Krievzemē tika godāta arī kā miera simbols.
Balta lilija simbolizē tīrību, bezvainību, harmoniju, cēlsirdību.

Karogs

karogsKustibas

KODEKSS

AUGSTAS TIKUMĪBAS DOKTRĪNA

Pieteikties jaunumiem!

Kustības “Par Tikumību!” kontakti:

E-pasts: tikumiba@gmail.com

Tālruņi: +371 25446825, +371 29570036

Viena doma par “Kustība “Par Tikumību!”

  1. Problēma vispirms ir jākonstatē un jāapzinās. Tā ir šodienas urbanizētā vide un cilvēks tajā. Esam tik tālu aizgājuši no dabas, no Dieva un apmaldījušies dzīves “augstajos” standartos, ka dabīgam būt šodien ir kauns. Cenšamies šo dabīgumu noslēpt visiem iespējamiem līdzekļiem. Lai atgrieztos, tas ir darbs , pirmkārt, katram ar sevi. Tikai mainot sevi varam panākt savu apkārtējo – kā cilvēku, tā apstākļu maiņu. Jēdziens – sirdsapziņa nav moderns, jo šodienas prasīgums liek mums lietot citu jēdzienu – izdzīvošanas prasmi. Vārds TIKUMĪBA skan kā no vecmāmiņas pūra lādes un dvēseles miers, ko iegūstam tikai caur TIKUMĪBU, ir tāls un neaizsniedzams apvārsnis. Ir pienācis laiks mosties – katram atsevišķi un visiem kopā, jo tālāk mums vairs nav kur iet.

    Patīk

Komentēt