Viedoklis: Vienīgais 100% drošais līdzeklis pret dzemdes kakla vēzi ir tikumība

pote
7. februāris, 15:58

Pēc LTV demonstrētās filmas “Ietekmētā medicīna” sabiedrībā atkal uzvirmojušas diskusijas par vakcinācijas nepieciešamību un tās ietekmi uz veselību.

Ja runājam par vakcināciju, sabiedrība parasti sadalās potēšanas pretiniekos un atbalstītājos. Vieni apgalvo, ka vakcinācija ir milzīgs bizness ar līdz galam neizpētītiem blakusefektiem, otri norāda – bez tās mēs joprojām cīnītos ar stingumkrampjiem, bakām un citām nāvējošām slimībām.
Šonedēļ LTV ēterā demonstrētā filma no jauna aktualizējusi šīs debates. “Ietekmētā medicīna” stāsta par blakus parādībām, kādas uz savas ādas izjutušas sievietes, kuras pret dzemdes kakla vēzi potējušās Lielbritānijā. Latvijā šī vakcīna ir iekļauta potēšanas kalendāra visām meitenēm, kuras sasniegušas 12 gadu vecumu. Mūsu valstī nav veikts pētījums, kas apkopotu blaknes pēc šīs vakcīnas.

Tomēr ir kāds aspekts, ko neuzsver ne vakcīnas ražotāji, nedz arī tie, kas ir kvēli šīs potes atbalstītāji. Proti, mēs, piemēram, nevaram būt pilnīgi droši, ka nesaslimsim ar tuberkulozi vai difteriju, ja nevakcinējamies. Kāds mums var uzšķaudīt, uzklepot skolā, darbavietā vai jebkura citā sabiedriskā vietā. Bet dzemdes kakla vēzi izraisa papilomas vīruss, un tas izplatās tikai dzimumkontaktu ceļā.

Kā norāda ginekologs Gints Lapiņš, agrāk ārstu vidū bija pieņēmums: ja sievietei dzīves laikā ar 11 seksuālie partneri vai vairāk, tā bija gandrīz 100% garantija, ka šai sievietei būs dzemdes kakla vēzis. Tagad šis skaitlis ir samazināts līdz četriem partneriem.

G. Lapiņš uzsver: ja sievietei dzīves laikā ir tikai viens partneris, ar ko viņa stājas dzimumattiecībās, ir pilnīgi droši, ka šādai sievietei vakcīna nav nepieciešama, jo dzemdes vēzis viņu nevar piemeklēt. Protams, ar nosacījumu, ka arī vīrietim šī ir vienīgā partnere.

Diemžēl šo neuzsver nedz vakcīnas ražotāji, nedz arī lielāka daļa ārstu, taču tā ir pilnīgi droša un veselībai nekaitīga alternatīva.

Advertisement

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s