Strupceļš un izeja. Ko izvēlēsimies?

T.N_10Atbildīgākajos planētas iedzīvotājos arvien lielākas raizes izraisa tas ceļš, pa kuru tagad iet civilizācija: nesaudzīga dabas resursu ekspluatācija, apkārtējās vides piesārņošana, nekvalitatīvi pārtikas produkti, ĢMO, iedzīvotāju apmuļķošana caur plašsaziņas līdzekļiem. Tas viss ir sekas tai izvēlei, ko apzināti vai neapzināti izdara cilvēce: vēlmju un tieksmju uzkurināšanas, pārmērīga patēriņa, savu vēlmju apmierināšanas ceļš par katru cenu. Pirmajā vietā ir nauda, peļņa. Tās dēļ tiek izraisīti kari, arī hibrīdie un informācijas kari.

Arvien vairāk cilvēku saprot, ka tas ir strupceļš. Un nepieciešams atrast tam alternatīvu.

Alternatīvais ceļš paredz pirmajā vietā likt garīgās vērtības, vajadzību saprātīgu ierobežošanu, saudzīgu attieksmi pret dabu, akcenta pārbīdi tikumības jomā. Tādu īpašību attīstību kā žēlsirdība, līdzcietība, mīlestība pret tuvāko, dabu, Dzimteni, Zemi.

Mūsu pasaule ir duāla, tajā notiek pastāvīga cīņa starp Labā un ļaunā spēkiem.

Robeža iet ne starp valstīm un kontinentiem, ne starp baznīcām un politiskajām partijām.

Robeža iet caur cilvēku sirdīm. Katrs cilvēks katru minūti un katru sekundi izdara izvēli savā sirdī: Labuma, Dieva labā vai ļaunuma, sātana labā.

Nav ideālas valsts vai ideālas baznīcas, vai ideāla politiska spēka. Visur ir Labā un ļaunā sajaukums.

Tikai katrs cilvēks pats ar savām pūlēm ir spējīgs atšķirt Labo no ļaunā, ilūziju no realitātes un darboties saskaņā ar saviem iekšējiem centieniem.

Mūsu apkārtējā pasaule ir mūsu apziņas atspoguļojums. Tātad, mainot savu apziņu, mēs varam mainīt mūsu apkārtējo pasauli.

Protams, lai notiktu ātra apziņas pārmainīšanās, ir nepieciešama gan politiskā griba, gan politiskie līderi, kas ieviestu dzīvē jauno Labā ideoloģiju.

Taču tie cilvēki, kas ir valsts priekšgalā, politiskie līderi atbilst valsts iedzīvotāju vidējam apziņas līmenim. Ja iedzīvotāji degradējas, tiek apmuļķoti caur plašsaziņas līdzekļiem, izglītības līmenis pazeminās, tad reizē ar valsts iedzīvotāju degradāciju degradējas arī vara.

Tālab nepieciešams pēc iespējas ātrāk aizvākt no ekrāniem visu banalitāti, visu vardarbību – uz to laiku, kamēr ar pilnu jaudu sāks darboties jaunā izglītības sistēma, kas pirmajā vietā liks tikumiskā likuma, taisnīguma un Labā likuma ievērošanu.

 

Izvilkums no intervijas ar sabiedrisko darbinieci, filosofi Tatjanu Mikušinu

http://sirius-ru.net/books/interviu-o-rossii.htm

 

Advertisement

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s