“Melnā zivs”- delfināriju “melnais stāsts”

Dokumentālā filma “Melnā zivs” stāsta par delfināriju dzīves neredzamo pusi, kas parastajiem šovu apmeklētājiem paliek nezināma. Cilvēki apmeklē dzīvnieku izklaides parkus visā pasaulē un pat neaizdomājas, kādu dzīvi vada šie sagūstītie, nelaimīgie dzīvnieki, kuriem atņemts pats galvenais – brīvība.

Dokumentālās filmas “Melnā zivs” centrā ir notikumi nesenā pagātnē, kad ASV plašu rezonansi sabiedrībā izsauca zobenvaļa Titikuma agresija pret treneri. Meli, bezmēra alkatība, cinisms, cietsirdība no cilvēka puses un sāpes, asaras, apātija, izmisuma agresija un atriebība no vaļu puses.

Ir pagājuši vairāki gadi, un tikai tagad ir paziņots, ka 2017. gads kļūšot pēdējais, kad vēl darbosies zobenvaļu šovi Sandjego, taču visi pārējie delfināriji pat nedomā apturēt izrādes. Viss turpinās. Turpinās tāpēc, ka ir, kas šos šovus skatās! Pēc būtības – apmeklētāji ir tie, kas ar savu naudu turpina uzturēt dzīvnieku mocīšanu, pakļaujot dzīvības riskam to dresētājus. Filma aicina apzināties, ka atbildība gulstas uz visu sabiedrību.

Pilnu filmas versiju krievu val. var noskatīties šeit: “Blackfish”

Advertisement

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s