“#LViedvesmo” – aicina skolēnus darīt labus darbus

photo

#LViedvesmo ir sociāla kampaņa, kas silda Latvijas sirdis ar labiem darbiem un iedvesmojošām personībām, aicinot arī skolēnus no visas Latvijas sekot viņu piemēram.

Kampaņas mērķis ir vairot patriotismu un piederības sajūtu valstij, kā arī veicināt pozitīvu domāšanu Latvijas iedzīvotāju vidū. Pašlaik kā pelēks mākonis pār mums veļas uzskats, ka Latvijā viss esot slikti. Savu nākotni ārpus Latvijas uzreiz pēc skolas beigšanas plāno veidot tikai 19 % vispārīgās un profesionālās izglītības iestāžu absolventu, bet 39 % plāno aizbraukt no valsts mācību vai darba nolūkos. Ar katru gadu pieaug to jauniešu īpatsvars, kas savu turpmāko dzīvi redz ārpus Latvijas, skaidro kampaņas veidotāju pārstāve Elīna Ansaberga.

“#LViedvesmo” mērķis ir pievērst jauniešu un pārējās sabiedrības uzmanību savai un valsts nākotnei: izcelt pozitīvo, runāt par darba un izglītības iespējām, kā arī iedvesmot ar uzņēmēju, zinātnieku, sportistu, citu slavenību un stipru latviešu ģimeņu panākumu piemēriem. Ir svarīgi veidot jauniešu apziņu, ka valsts ir viņi paši un pozitīva iesaiste veicina pozitīvas pārmaiņas.

Sociālās kampaņas vēstnieki labprāt palīdz vardarbībā cietušajiem, patversmes dzīvniekiem, sakopj vidi un izpaužas radoši, veltot Latvijai savus mākslas darbus. Aicinot veikt labus darbus, kampaņas veidotāji vēlas parādīt, ka ikvienai rīcībai mūsu valsts labā ir nozīme. Mums ir nepieciešama rīcībspējīgu jauniešu paaudze, kas praksē redz, ka spēj ietekmēt sociāli ekonomiskos un politiskos procesus. Tas palīdzēs ikvienam noticēt sev un ieraudzīt savu nākotni Latvijā, norāda E. Ansaberga.

Skolēnu iesaiste ir plānota, izplatot aicinājumu sekot panākumiem bagātu Latvijas iedzīvotāju piemēram, proti, kopā ar klasi paveikt labu darbu un ar padarītā video vai foto materiāliem palepoties tiešsaistē. Klasei, kuras labais darbs iegūs visvairāk balsu, būs iespēja klātienē tikties ar saviem elkiem un uzzināt viņu veiksmes noslēpumu.

Labo darbu vēstnesis Rīgas skolēniem ir sporta žurnālists Reinis Ošenieks, kurzemniekus uzrunās vieglatlēte Lauma Grīva, kopā ar Latgales skolēniem labos darbus veiks “Dziedošo ģimeņu” zvaigzne Dagnis Tihovskis, savukārt zemgaliešus iedvesmos izglītības programmas “Iespējamā misija” skolotājs Bruno Bahs, informē E. Ansaberga.

Visus video ar reģionu vēstnešu labajiem darbiem var noskatīties Youtube” kanālā. Savu klasi var pieteikt labo darbu kampaņai, aizpildot veidlapu tiešsaistē. Plašāka informācija par kampaņu pieejama vietnēs “Facebook” un “Instagram“.

 

Pēc http://www.aprinkis.lv materiāliem. 

Advertisement

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s