Vajag tikai sākt! Laba apņemšanās vienmēr ir gandarījums

Cik-zirneklus-tu-esi-1

Cilvēks ir tā “iekārtots”, ka labprātāk izvēlas “neērtās” lietas neredzēt un par tām nedomāt, citādi var gadīties, ka ierunājas sirdsapziņa, rodas vainas sajūta un tad taču nākas piepūlēties, lai kaut ko savā ikdienā mainītu.

Tā notiek arī ar atkritumiem, ko atstājam aiz sevis. Visi zina, kādu skādi nodara, piemēram, zīdaiņu autiņbiksītes. Tās dabā sadalās vairāku gadu simtu laikā, nemaz nerunājot par to ražošanā izmantotajām ķīmijām un to ietekmi uz bērnu. Tomēr alternatīvu joprojām ir maz, turklāt gan daudzkārtlietojamās auduma biksītes, gan eko pamperīši ir ļoti dārgs prieks.

Taču tādai lietai, kā plastmasas iepirkuma maisiņi, gan ir alternatīvas, kas neizmaksā daudz, līdz ar to tas ir tikai ieradums, griba un mūsu pašu apzināta izvēle!

large_kokvilnas-maisins-135gm-sp16123-izmers-26x32cm_49ed1

Izvēlies auduma maisiņu un lieto to gadiem! Kokvilnas vai lina maisiņus piedāvā daudzi uzņēmumi (Mežroze, Latvijas Tekstils u.c.), tos vienmēr var atrast mājražotāju piedāvājumā visdažādākajos stilos un to cenas ir, sākot no 2 Eu. Salocītā veidā tas somā neaizņem daudz vietas, ir viegls, mazgājams un estētisks.

maiss1Ja tomēr pa rokai nav auduma maisiņa, izvēlies papīra maisiņu! Veikalu tīklā Rimi tie ir nopērkami tādā pašā cenā kā plastmasas maisiņi. To izturība ir pietiekami augsta, vienīgi jāraugās, lai kāds ass iepakojuma stūris nespiestos maisiņa ārmalā un to nepārplēstu – taču tā tas var atgadīties arī ar plastmasas maisiņu. Ja šķiet, ka smagums ir pārāk liels, maisiņu līdz automašīnai var aiznest, turot rokās, kā to dara ārzemēs, kur šādiem papīra maisiņiem lielākoties vispār nav rokturu.

Ja veikalu tīkls nepiedāvā papīra maisiņus, pieprasi!

Kamēr nav pieprasījuma, nebūs arī piedāvājuma.

Uzmanīgi ar t.s. “eko” plastmasas maisiņiem, kas it kā sadalās dabā. Lielākoties Latvijā piedāvātie šādi maisiņi ir parasta plastmasa, kurai pievientas speciālas vielas, kas tikai paātrina plastmasas sairšanu smalkās daļās, taču tas nebūt nenozīmē, ka plastmasa ir sadalījusies pilnībā. Savā ziņā šādi maisiņi ir pat kaitīgāki par parastajiem, jo satur par vēl vienu ķīmisku vielu vairāk.

Tāpēc drošāk ir izvēlēties vai nu auduma vai papīra maisiņu.

Vajag tikai sākt! Un sākt ar vienkāršāko – to, ko var izdarīt tūlīt.

Ja vecāki rādīs piemēru, bērni pārņems ieradumu kā pašu par sevi saprotamu.  Plastmasas pasaule jau tagad ir realitāte, taču mēs vēl to nesteidzamies risināt, mēmi un gļēvi atstājot problēmas risināšanu nākamai paaudzei.

Būsim aktīvi un atbildīgi, un pašiem būs prieks, ka daram, ko varam!

Advertisement

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s