Skola ar virsvērtību – Bārbeles zēnu pamatskola

343770_60e54d221b

Nevienā no projektiem, kuros esmu iesaistījies, mans mērķis nav mainīt pasauli, bet ar savu stāju, darbiem un attieksmi atgādināt, ka joprojām ir vērtības, kas uzskatāmas par svētām.

Pat tad, ja apkārt mutuļo piesārņojumu okeāns, kuru attīrīt nav iespējams, es aicinu turēt spēkā Mātes Terēzes pārliecību: tas, ko varam dot, varbūt ir tikai mazs mīlestības piliens, taču bez šādiem pilieniem pasaule būtu daudz nabagāka.

Priesteris Andrejs Mediņš.

Vecumnieku novada Bārbeles pagasta skolu slēdza pirms sešiem gadiem skolēnu trūkuma dēļ.  2016. gada nogalē Vecumnieku novada domes rīkotajā izsolē bijušo pamatskolas ēku iegādājās biedrība Kalna svētību kopiena. Tagad katoļu priesteris un sociālais pedagogs Andrejs Mediņš kopā ar domubiedriem ēkā ir realizējis savu seno ieceri un  izveidojis Bārbeles zēnu pamatskolu Saknes un spārni, kas darbu uzsāka š.g. 1. septembrī.

Bārbeles Zēnu pamatskolā “Saknes un spārni” ir iespēja apgūt mācību procesu ar Montesori pedagoģiskajiem principiem, metodēm, materiāliem un dzīvesveidu. Paralēli mācībām skolā nodrošina interešu izglītību vieglās aviācijas jomā, var apgūt dronu, lidmodelisma, gaisa pūķu modelismu un H-400 planieru konstruēšanu. Mērķis ir radīt piemērotu vidi jauno vīriešu izaugsmei, kuri būs spējīgi kļūt par daudzpusīgām, rīcībspējīgām un atbildīgām personām.

Pamatskola ir ierīkota jaunās un mājīgās telpās, bērniem šeit ir iespēja dzīvot skaistā, aktīvā un ģimeniskā vidē. Turklāt vismaz viena diena nedēļā tiek pavadīta kopā ar tēvu! Bērnu skaits klasēs paredzēts neliels – līdz 10 bērniem, lai nodrošinātu maksimāli individuālu pieeju.

Skolas tapšanu komentē priesteris A. Mediņš:

“Tā būs privātā skola tādiem puikām no visas Latvijas, kuru vecāki sapratuši, cik svarīga ir tēva sūtības izpratne. Skola, kurā vienlaikus ar grāmatu zinībām mācās arī dzīvi, māju sajūtu, iepazīst pienākumu. Darbā ar atkarīgajiem bieži redzams – pieaudzis cilvēks, bet nezina, kā rodas piens un biezpiens. Kā jārūpējas par bullēnu un cāli. Ko nozīmē skābēt kāpostus vai gatavot ievārījumu. Mūsu zēniem tiks dota iespēja pašiem piedalīties savas labklājības pamatu veidošanā. Tas, ko var izaudzēt vai izveidot savām rokām, visspilgtāk atgādina par cilvēka sūtību būt radītājam. Dievs savu radīšanas darbu vēl nav beidzis, tāpēc katrs aicināts tajā piedalīties, ja vien ļaujas. Tas ir sevišķi svarīgi tagad – saistībā ar stulbajām Eiropas prasībām par pasargāšanu no darba, atbildības un apjēgas par pienākumu.  (..)

Arī pats esmu skolotājs – sociālais pedagogs, jauniešu lietu speciālists un karjeras konsultants. Tikko pabeidzu Liepājas Universitāti. Bet pastāvīgajam darbam skolā noteikti meklēšu ģimenes cilvēkus, kas varētu sevi atdot darbam 24 stundas diennaktī. Cilvēkus, kuri spējīgi ar savu piemēru rādīt sakārtotas dzīves iespējamību un rosinātu aizdomāties, ka dzīves kvalitāte nav atkarīga no citiem vai no tā, ko iespējams nopirkt par naudu, bet no tā, ko var radīt ar savām rokām, savu attieksmi. “

Advertisement

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s