Bērnu tikumiskā audzināšana: vadlīnijas, realitāte un vīzija

safe_image

Ir iznācis Latvijas Universitātes (LU) Pedagoģijas zinātniskā institūta vadošā pētnieka Manuela Fernandeza veikts pētījums par skolēnu morālo audzināšanu Latvijas skolās. Pētījumā ir meklētas atbildes uz jautājumiem, vai skolēna morālā audzināšana ir daļa no skolotāja lomas, vai morālā audzināšana var sekmēt rakstura veidošanos mācību stundās, vai nepieciešams definēt attīstamās rakstura īpašības skolas dokumentos un meklētas atbildes uz vairākiem citiem jautājumiem.

Vai tikumiskā audzināšana kaut kā ierobežo bērnus, viņu iespējas realizēties, vai varbūt traucē izpaust tiesības un brīvības? Par visu šo LR1 raidījumā “Ģimenes studija” diskutē LU Pedagoģijas zinātniskā institūta vadošais pētnieks Manuels Fernandezs, Skola2030 vecākā eksperte mācību satura izstrādē un Rīgas Pilsētas sākumskolas direktore Solvita Lazdiņa, Rīgas 64. vidusskolas psiholoģe Daina Žurilo, Rīgas kultūru vidusskolas bērnu folkloras kopas “Krulla” vadītāja, Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja pedagoģe Ieva Bērziņa.
Visi pieaicinātie raidījuma viesi atbild viennozīmīgi – tikums ir kā pamats visam, uz kā tālāk būvēt dzīvi un nākotni.

“Ja mēs attīstam tikumu, mēs sevi nobriedinam, padaram par daudz spēcīgāku cilvēku. Mēs varam sasniegt daudz augstākus mērķus. Mēs varam iedvesmot citus! Mēs varam mainīt sabiedrību!”
Raidījuma “Ģimenes studija” ieraksts:

https://lr1.lsm.lv/lv/raksts/gimenes-studija/skolenu-morala-audzinasana-tai-jabut-vecaku-un-skolas-sadarbibai.a117061/

 

 

Advertisement

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s