Latvijas organizācijas un kustības apvienojas tikumības vārdā

dievazime-664x553

Š.g.  24.janvārī biedrība „Antiglobālisti” rīkoja sanākšanu sakarā ar vasarā plānoto Europride 2015 (Eiropas valstu lezbiešu, geju, biseksuāļu un transpersonu gājiens) norisi un citām saistītajām problēmām, lai vienotos par nepieciešamiem soļiem tās sabiedrības daļas interešu aizstāvībai, kas pārstāv LR Satversmes 116. pantā atrunātās tiesības dzīvot tikumiski tīrā vidē, saskaņā ar latvisko dzīvesziņu. Pasākumu apmeklēja vairākas sabiedriskās organizācijas, tostarp arī mēs – kustība „Par Tikumību!”.

Sarunu laikā nācās meklēt atbildes uz daudziem aktuāliem jautājumiem, kas šobrīd pacēlušies sabiedrībā.

Vai gudri un tālredzīgi darbojas tas cilvēks, kas atturās no publiskām aktivitātēm, lai lieki nereklamētu Praidu, homoseksuālisma ideoloģiju un pārprastas cilvēktiesības, vai tomēr klusēšana ir piekrišana un zaļā gaisma visām tām izpausmēm, kas ir tiešā pretrunā ar tikumiskām vērtībām?

Kas tad ir tikumība? Izrādās, ka mūsdienās zem šī jēdziena saprot vien šauru seksuālu ierobežojumu kopumu un šis jēdziens vispār ir zaudējis savu aktualitāti modernajā sabiedrībā kā neatbilstošs demokrātijas principiem! Tikumība pret demokrātiju? Lai varētu balstīties uz Satversmes preambulu, kurā minētas vairākas tikumiskās vērtības, un pašu Satversmē ietverto tikumības jēdzienu kā tādu, ir jāsāk ar to, ka jānodefinē – kas ir tikumība? Jo, lai cik tas dīvaini nebūtu, nav vienas konkrētas šī jēdziena definīcijas, un tās, kas ir, ir ļoti vispārinātas un izplūdušas, kas dod iespēju tās traktēt jebkuram pēc saviem ieskatiem un pārliecības. Tātad – mūsu priekšā uzdevums nr.1.

Kā nodot tautai adekvātu, patiesu informāciju par notiekošajiem procesiem?  Šobrīd informācija, kas veido tautas apziņu un formē cilvēku uzskatus, nāk no masu medijiem, taču nevienam nav noslēpums, ka tie nebūt nav neitrāli un objektīvi situācijas atainotāji. Kamēr cilvēki neizpratīs notiekošā nozīmību, tikmēr arī valdība turpinās pieļaut lēmumus un notikumus, kas ir pret tautas interesēm, tiesībām un vajadzībām.

Noslēgumā gribas pieminēt vecāku kustības „Dzimta” pārstāves Kristīnes Liepiņas teikto – ir jāapzinās, ka šī nav cīņa pret Praidu vai seksuālajām minoritātēm kā tādām, iet runa par mums svešas, nepieņemamas, netikumiskas ideoloģijas uzspiešanu.  Un tā ir cīņa starp Gaismu un tumsu. Latvju tautai ir jāapvienojas un jāuzvar vispirms garā, katram sevī  ir jātiecas uz mūžveco vērtību iedzīvināšanu ikdienā, ir sevī jānotic Labā uzvarai – un tikai tad mēs uzvarēsim, tikai tad pavērsies gaišāks ceļš uz labklājību un izaugsmi.

P.S. Aicinātas atsaukties un apvienoties kopīgu interešu vārdā visas tās organizācijas un kustības, kas vēlas atbalstīt aizsākto iniciatīvu. Tāpat gaidīts jebkurš atsevišķs aktīvists, jo viss sākas ar katru vienu.

“Realitāti izmaina nevis visi, bet viens cilvēks. Bet katrs viens! Atsevišķi. Un tad, kad katrs viens izmaina realitāti savas ietekmes robežās, tad viņa sāk summēties, un tad tie “visi” rodas.

Bet nekad nav tā, ka ja visi darīs tā, tad es arī. Tā nenotiek!”

Valdis Celms

Advertisement

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s