Tikumība vakar un šodien.

Cauri gadu simtiem un tūkstošiem senās tautas ir ievērojušas tikumiskās dzīves normas, mācījušas saviem bērniem tikumiskos dzīves principus un turējušas godā mūžīgās, nepārejošās cilvēciskās vērtības. Kāpēc? Tāpēc, ka zināja, ka tas ir tautas pastāvēšanas un attīstības pamatu pamats.

Šobrīd mūsu realitāte ir tāda, ka tikumiskās vērtības nav vairs savienojamas ar izpratni par “demokrātiju” un “cilvēktiesībām”. Tīrība, šķīstība, skaidrība, garīgums, dievbijība, askētisms – īpašības, kas tiek aizstātas ar izvirtību, egoismu, baudkāri, nepiesātināmību, vulgaritāti.

Vai mēs apzināmies, kādu ceļu izvēlamies un uz kurieni tas aizvedīs?

Fragments no T.Mikušinas uzstāšanās Starptautiskās sabiedriskās kustības “Par Tikumību!” II kongresa š.g. 6.jūnijā:

1

“Kādreiz, desmitiem tūkstošu gadu atpakaļ pastāvēja Zelta laikmeta civilizācija, kas aprakstīta indiešu “Upanišadās”. Tur ir teikts, ka bērnu no 7-8 gadu vecumam audzināja ģimenē, kur to apmācīja ģimenes dzīvei, ģimenes tradīcijām. 7-8 gadu vecumā bērnu atdeva mācībās klosterī. (..) Līdz 25 gadu vecumam bērns tika audzināts klosterī. Svētie, mūki, skolotāji deva bērniem zināšanas. Šīs zināšanas galvenokārt attiecās uz tikumisku audzināšanu un tikumiskā likuma ievērošanu, tāpat – savas seksuālās enerģijas kontrolēšanu un šīs enerģijas pacelšanu augstākajās čakrās. Lūk, kam tika veltīti 17 bērna mūža gadi klosterī. Šīs audzināšanas pamats – tikumība. 

25 gadu vecumā bērnam tika atļauts precēties. Tas nozīmē, ka līdz 25 gadu vecumam kā puiši, tā meitenes, dzīvoja šķīstībā. Un tad sekoja dzīves pamatmoments – “garīgā dēla ieņemšana”. Tas bija reliģiozs rituāls, kad vīrietis un sieviete attiecīgā brīdī guva iespēju veltīt visu labāko, kas viņos ir, bērna ieņemšanai. Proti, viss 17 gadu garumā sakrātais milzīgais garīgais potenciāls vienā mirklī tika koncentrēts sēklā, nākamajā pirmdzimtajā. 

Cik stipri šāda pieeja audzināšanai atšķiras no tā, kas notiek mūsu laikā. (..)

Visa pamats – bērna ieņemšana. 

Šobrīd tā vietā runā par to, no kāda vecuma cilvēki var nodarboties ar seksu, un ka nav svarīgi, kāds ir cilvēka dzimums, ar ko tas nodarbosies ar seksu. Sabiedrībai potē šādu informāciju.

Cilvēkus var nogalināt karā, cilvēkus var iznīcināt ar GMO palīdzību, bet pats vienkāršākais veids – tas ir liegt viņiem iespēju vairoties. Pēc 25 gadiem jebkuras valsts vietā paliks tuksnesis, jo vienkārši nebūs cilvēku.”

Tikai pareiza bērna ieņemšana, pareiza tā iznēsāšana, pareiza audzināšana, pareiza izglītība un pareizs dzīvesveids ved uz izaugsmi, uzplaukumu un vispārēju labklājību. “Mūsu sabiedrība ar to nenodarbojas, jo tā ir atrāvusi sevi no Dieva, un sabiedrības mērķi tad ir pavisam citi” (T.Mikušina).

Advertisement

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s