Vai skolotājam jāņem vērā vecāku viedoklis tikumības jautājumā?

tikumibaLīdz ar “tikumības grozījumu” apstiprināšanu Saeimā sabiedrībā skaļi sevi pieteicis jautājums par izglītības satura atbilstību likumdošanā noteiktajām vērtībām, skolotāju atbildību mācību materiālu izmantošanā un vecāku iespēju ietekmēt izglītības saturu, īpaši jautājumos, kas skar tikumisko audzināšanu.

Izglītības kvalitātes valsts dienestā (IKVD) skaidro, ka katru gadu iestāde saņem ap 700 dažādu raksturu lūgumus pārbaudīt situāciju jautājumos, kas skar izglītības kvalitāti. Vecākus neapmierina gan veids, kā novērtētas viņu atvases, gan mācību grāmatu un nodarbību saturs.

“Šobrīd pedagogiem ir dota brīvība un pienākums pašiem atbildēt par savu darbu, izraudzītajām mācību metodēm, materiāliem un rezultātiem, strādāt radoši un atbildīgi”, skaidro Izglītības ministrija.

Plašu rezonansi sabiedrībā izraisīja Āgenskalna Valsts ģimnāzijas skolotājas Ivetas Ratinīkas mācību procesam izvēlētais Agneses Krivades dzejolis “Svētīgi”, kurā vairākkārt izmantoti necenzēti lamuvārdi. Pati skolotāja gan uzskata, ka “mūsdienās nekādi literāri teksti nevar tikt uzskatīti par nepiedienīgiem”…

Kamēr tikumiskās vadlīnijas mācību iestādēm vēl tikai izstrādā, abas iesaistītās puses – skolotāji un vecāki – pauž savu viedokli, iesaistoties dažādās disusijās. Lūk, daži viedokļi.

Vecāku viedoklis: Margota Rotberga (“Asociācija Ģimene”) runa debatēs par tēmu “Vai skolotājam būtu jāņem vērā vecāku viedoklis par tikumību, izvēloties mācību materiālus?”

„QUO tu domā?” 04.11.2015

 

Skolotāja viedoklis: Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas latviešu valodas skolotājas Daigas Zirnītes nostāja jautājumā, vai vecākiem būtu pieļaujams ietekmēt izglītības saturu?

Atgādinām, ka skolotājas D.Zirnītes vārds publiski izskanēja pēc tam, kad viņa latviešu valodas stundā kā mācību līdzekli izvēlējās rādīt Agneškas Hollanderes filmu «Total Eclipse», kas ir provokatīvs stāsts par franču dzejnieka Artura Rembo daiļradi. Filmas vecuma cenzs – 18 gadi. Par filmas saturu trauksmi cēlis kādas meitenes tēvs,  e-klases vēstulē paužot sašutumu, “kāpēc laikā, kad sabiedrībā tiek runāts par tikumības mācīšanu skolās, Rīgas Valsts 1.ģimnāzijā tiek popularizēta pederastija, vardarbība, alkoholisms, narkomānija un demonstrēts pornogrāfisks saturs”. Tēvs aicināja nepieļaut šādas darbības.

Advertisement

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s