Pieaug agresīvo bērnu skaits pirmsskolas vecumā

200131085-001

Kamēr sabiedrībā risinās nebeidzami strīdi par to, vai Latvijai kā demokrātiskai ES dalībvalstij būtu jāpieņem un jāievieš dzīvē tikumiskās audzināšanas vadlīnijas, valsts bērnu tiesību aizsardzības centra (VBTAC) Bērnu tiesību aizsardzības departamenta direktore Inga Millere pauž satraucošu vēsti – arvien vairāk par agresīviem bērniem ziņo pirmsskolas, bērniem ar šādām problēmām kļūstot arvien jaunākiem.

“Pēdējos gadus strauji pieaug gadījumu skaits, kad ir vērojama bērnu agresīva uzvedība, un šo bērnu vecums diezgan strauji kļūst jaunāks. Tagad pirmsskolas arvien vairāk ziņo par šādiem gadījumiem. Pirms gadiem septiņiem astoņiem šīs problēmas bija skolā, visproblemātiskākais bija pamatskolas vecums, un tad mēs vērojām, kā šis vecums kļūst jaunāks,” viņa stāstīja ziņu aģentūrai BNS.

Lielākajā daļā gadījumu ir runa par emocionālu vardarbību kā apsaukāšanās, spļaudīšanās, bet ir arī salīdzinoši liels skaits fiziskas vardarbības gadījumu kā grūšana, spārdīšana, ir situācijas, kad vienaudži reāli kaujas.

“Viena lieta, kad tas ir atsevišķs konflikts, bet kad runājam par agresīvajiem bērniem, mēs runājam par situācijām, kad bērnam prevalē agresīva uzvedība, nespēja tikt galā ar dusmu lēkmēm, un šī uzvedība rada reālu apdraudējumu citiem un arī pašam bērnam,” skaidro speciāliste.

Jaunajā gadā plānots izveidojot inspekcijā jaunu nodaļu, kurai nebūs analoga Latvijā. Tā pulcēs deviņus speciālistus darbam ar bērniem, kuriem ir saskarsmes grūtības un uzvedības traucējumi. Tādu speciālistu Latvijā neesot daudz.

“Šobrīd Latvijā darbojas pedagoģiski medicīniskās komisijas, bet viņu mērķis ir pilnīgi cits – diagnosticēt bērnu un noteikt atbilstošu mācības programmu. Mūsu mērķis ir konstatēt problēmas bērna uzvedībā un izstrādāt praktiskas rekomendācijas,” stāsta Millere.

Projekts ilgs piecu gadu garumā un kopumā plānots, ka tiks izstrādātas atbalsta programmas tūkstotim bērnu.

Vairāk lasīt http://www.aprinkis.lv:

pieaug agresīvo bērnu skaits

Advertisement

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s