Eksperiments: lūgšana “Tēvs mūsu” dzied!

advent

Ir sācies klusais un mierpilnais Gaismas gaidīšanas laiks  – Advents. Brīnumu laiks, lūgšanu laiks.

Par lūgšanu brīnumaino spēku zinātnieki sākuši interesēties salīdzinoši pavisam nesen, taču jau tagad atklātais pārsteidz.

Tā, piem., ASV Ziemeļkarolīnā veica eksperimentu, kura gaitā dažādu konfesiju un reliģiju pārstāvjiem bija jālūdzas par 700 ar sirds slimībām saistītiem pacientiem. Rezultātā profesors M.Krušofs apliecināja, ka 500 pacientiem izārstēšanās ātrums palielinājies apmēram par 93%.

Vēlāk izrādījās, ka lūgšana nogalina kaitīgās baktērijas – kā cilvēka organismā, tā ūdenī. Pēterburgas inženiere – elektrofiziķe A.Malahovskaja jau desmit gadus pēta it kā “nezinātniskas parādības” – krusta zīmes un Dieva vārda spēku, svētītā ūdens īpašības.

Eksperimenta laikā tika ņemts ūdens paraugs no dažādām ūdenstilpnēm, kur atradās zarnu nūjiņas un zeltītais stafilokoks. Ja noskaitīja “Tēvreizi” un pārmeta ūdens paraugiem krusta zīmi, kaitīgo baktēriju skaits samazinājās gandrīz 100 reizes.

ihm

Taču īstu atklājumu, kas pierāda lūgšanas spēku, veica Sanktpēterburgas neiro – psihofizioloģijas laboratorijas vadītājs profesors V.Sļezins.

“Daudziem psihiatriem un neirologiem ir zināms no racionālā skatu punkta grūti izskaidrojams fenomens, kad pēc lūgšanas slimniekiem uzlabojas psihiskie traucējumi, bet tie, kas skaitījās nedziedināmi, dažkārt pat pilnībā izveseļojas.”

Profesors eksperimenta gaitā uzaicināja dažādu reliģiju (pareizticīgo, katoļticības, islāma, dzenbudisma un hinduisma) pārstāvjus un lūdza tos nodoties lūgšanai, kuras laikā fiksēja viņu smadzeņu rādījumus ar encefalogrammas palīdzību. Šādā veidā konstatēja jaunu fenomenu – t.s. “lūgšanu nomoda” smadzeņu stāvokli. Šādā stāvoklī smadzenes faktiski izslēdzas, apstājas aktīvais domāšanas process. No alfa un beta ritmiem smadzenes pāriet tikai delta ritmā, kas ir novērojama vēl tikai zīdaiņiem.

Zinātnieki pieļauj, ka tieši ar šo parādību var izskaidrot Bībelē atrodamo skaidrojumu – esiet kā bērni un glābsieties! Taču arī atzīmē, ka tikai dziļa un patiesa lūgšana noved cilvēku tik izmainītā stāvoklī, kura laikā iespējama dziedināšana. Mehāniska lūgšanas vārdu atkārtošana, prātam nepametot ikdienas problēmas, nedos gaidīto rezultātu.

Pārsteidzošu rezultātu parādīja eksperiments, ko veica akadēmiķi akadēmiķi P.Garjajevs un V.Govorovs (Krievija) ar kristiešu lūgšanas “Mūsu Tēvs debesīs” tekstu. Lūgšanas tekstu apstrādāja ar speciālu tehniku un pārveidoja skaņā un attēlā – rezultātā lūgšana blāzmoja visās varavīksnes krāsās brīnišķas mūzikas pavadījumā!

Vairāk informācijas P.Garjajeva mājaslapā:

http://www.wavegenetic.ru/

Advertisement

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s