Krievija un pasaule apvienojas ideālu aizstāvībai

image009

Krievijā jau ilgāku laiku nerimst diskusijas par A. Učiteļa (А. Учитель) mākslas filmu “Matilde”, kas stāsta par pēdējā cara un viņa ģimenes dzīvi it kā vēsturiskās patiesības gaismā. Tomēr, kā atzīst vēsturnieki, kā arī speciālā izmeklēšanas grupa, filma apzināti nes sagrozītu, apmelojošu un apmelnojošu informāciju, kas dažviet ir pilnīgi pretēja faktiem, atrodamiem dažādos vēsturiskos materiālos. Nepamanīts arī nepaliek fakts, ka filmas pirmizrāde tika plānota tieši 2017. gada pavasarī (šobrīd pārcelta uz rudeni), kad Krievijā aprit 100 gadi kopš cara valdības gāšanas 1917. gadā.

Pēdējais Krievijas cars Nikolajs II un visa viņa ģimene bija dziļi ticīgi cilvēki, kas pieņēma savas tautas nodevību un, paļaujoties uz Dieva Gribu, nepameta savu dzimteni, kaut arī apzinājās draudošās briesmas. Vieni no pēdējiem cara Nikolaja II vārdiem 1918. gadā vēstīja, ka viņš visiem piedod un par visiem lūdzas; un lai visi atceras, ka tas ļaunums,  kas tagad ir pasaulē, būs vēl lielāks, tomēr nevis ļaunums uzveiks ļaunumu, bet tikai mīlestība…

Tā kā Krievijas Pareizticīgā baznīca caru Nikolaju II un viņa ģimeni ir kanonizējusi kā svētmocekļus, tad mākslas filma “Matilde” ir uzskatāma ne tikai par vēsturiski nepatiesu, bet arī reliģiski aizskarošu, ideoloģiski un tikumiski zaimojošu, tādēļ pret filmas parādīšanos kinoteātros cilvēki cīnās gan apvienojoties organizācijās un meklējot likuma atbalstu, gan arī veicot kopīgu lūgšanu prakses, kas nu jau iegūst starptautisku apmēru.

images

Tā š.g 1. augustā tika rīkots lūgšanu nomods “Ticības, Tēvzemes, Tautas un Cara aizstāvībai un pret filmas “Matilde” demonstrēšanu”, kas aptvēra visu Krieviju, kā arī Eiropu un citas zemes.

Šobrīd tiek plānots vēl viens lūgšanu nomods 12. augustā, troņmantinieka Alekseja dzimšanas dienā: 

“Visas tautas un starptautisks aizstāvības pasākums Krievijā: par Ticību!, par Tēvzemi!, par Tautu un Caru! apturēsim “Matildi”!:
pl. 11:00 pēc vietējā laika no Kamčatkas līdz Eiropai, Svētās Krievzemes, Eiropas un pasaules pilsētās notiks pareizticīgo akcija: “10 stundas lūgšanās Cara ģimenes mocekļiem!””

(Vairāk:

http://ostanovimmatildu.ru/

http://sirius-ru.net/

http://sirius-riga.lv/Lugsanas%20Krievijai%202017%2008%2012.html)

T.Mikušina:

“Dievs var aizstāvēt tad, kad Viņš redz Ticības izpausmes. Citādi nekādas aizstāvības nebūs, un Krievija Dievam nenozīmēs absolūti neko. Tāpēc, ka tā neizpildīja savu uzdevumu. Tā ir traģēdija.

Gan tie, kas pret “Matildi”, gan tie, kas par Rērihu centru, gan tie, kas vēl par kaut ko labu, kāpēc viņiem neapvienoties kopā? Viņi cīnās katrs ar kādu savu mazu problēmu. Bet cīnīties vajag ar globālu problēmu. Vajag uzveikt šo tumsonību Krievijā. Ne ar spēku, bet ar gara spēku – tās ir dažādas lietas. Ja ir gara spēks, tad fizisko spēku pat nevajag lietot.”

 

Advertisement

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s