Sabiedrības lakmusa papīrīts “Matilde” – filma, kas nav tikai izklaidējoša filma

stop-matilda-1

Te vairs nav runa par tiem cilvēkiem un tautām, kas dzīvo Krievijas teritorijā, jo mēs visi dzīvojam uz planētas Zeme, un planēta Zeme ir vienots organisms. Kad cilvēkam sāp sirds vai aknas, vai nieres vai pat pirksts, viss organisms jūtas slims. Tāpēc cilvēki, kas dzīvo citās valstīs un kam ir sirdsapziņa, viņi nevar teikt, ka uz viņiem tas neattiecas, ka tas ir krievu cars un viņš dzīvoja pirms 100 gadiem, mums ir cita valsts un cita vēsture.

Tā nav taisnība. Vajag aizstāvēt katru svēto, katru cilvēku, kas tiek apmelots pilnīgi nepelnīti, aizstāvēt viņa labo vārdu nepieciešams visiem kopā.

T. Mikušina

Stop Matilda

Kāpēc notiekošais ap mākslas filmu “Matilde” (m.f. “Matilde”) attiecas arī uz Latviju? Tāpēc, ka latvieši bija starp tiem, kas, it kā cīnoties par savas tautas brīvību, iesaistījās Krievijas cara Nikolaja II valdības gāšanā, kas noveda pie visas cara ģimenes nežēlīgas noslepkavošanas bez tiesas un izmeklēšanas, kā arī neskaitāmu cilvēku dzīvību zaudēšanas turpmākajos gados. Tātad – Latvijas brīvība tika iegūta brutālā, agresīvā, uz meliem un nodevību balstītā ceļā. Līdz pat šai dienai neviens Latvijā nerunā par to, kas īstenībā notika pirms 100 gadiem. Netiek stāstīts par to, kāds patiesībā bija cars un viņa ģimene, kā cara valdīšanas laikā uzlabojās Krievijas impērijas ekonomikas un tautsaimniecības rādītāji – gluži pretēji: visa informācija, kas parādās saistībā ar Krieviju, ir tikai negatīva un bieži vien klaji melīga.

“Matilde” ir tieši tāds pats kārtējais “indes produkts” – domāts cilvēku masām, kas labprātāk uzsūc to informāciju, ko viņiem padevīgi sniedz masu mediji, nevis cenšas paši aizrakties līdz patiesībai.

Par aizliegumu savā teritorijā kinoteātros rādīt filmu “Matilde” jau izteicies Čečenijas līderis R. Kadirovs. Viņam sekoja Dagestāna, kā arī viens no Maskavas kinoteātru tīkliem.

Vistuvākā nākotnē arī Latvijai var nākties otrreiz 100 gadu laikā izlemt, kuru ceļu iet – nodevības, melu, sensāciju ceļu vai vēsturiskās patiesības izgaismošanas un sirdsapziņas ceļu. Jāizvēlas ir katram, kaut vai sirdī. Tieši šādos brīžos tautas izlemj savu nākotni.

Patiesības moments. Izvēles moments. Tā nav tikai izklaidējoša filma “Matilde”

“Matilde” – sabiedrības tikumības problēma

 

Advertisement

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s