“Īsts vīrietis!” – pozitīvs piemērs Baldones vidusskolā

30727997_945400462287168_1904809938417352704_oBaldones vidusskolas 4.a klasē no 27.marta līdz 13.aprīlim norisinājās sociāli lietišķā akcija “ĪSTS VĪRIETIS”! Tās mērķis – uzlabot klases skolēnu attiecības un emocionālo vidi, pilnveidot kulturālu un pieklājīgu uzvedību, uzlabot zēnu un meiteņu savstarpējo komunikāciju.
Meitenes, saziņā ar sociālo pedagoģi I.Bēmeri, pēc klases sociāli emocionālās gaisotnes pašizvērtējuma, izveidoja atklāto vēstuli puišiem par ĪSTA VĪRIEŠA labākajām rakstura īpašībām, labāko izturēšanos, manierēm un uzvedības prasmēm. 4.a klases meiteņu izpratnē īsts vīrietis ir tāds, kurš aizstāv, rūpējas un palīdz meitenēm, saprot, ka meitenes ir vājākas, īsts vīrietis neķēmojas un viņi nekaujas savā starpā. Klases kopējā sarunā meitenes iepazīstināja zēnus ar vēstuli, aicinot viņus būt īstiem vīriešiem, kā arī ar sociāli lietišķās akcijas noteikumiem. Vēstule tika novietota klasē pie sienas kā atklāts atgādinājums visām brīnišķīgajām īsta vīrieša īpašībām. Meitenes novērojot un piedzīvojot saskarsmē ar klases zēniem vīrieša cienīgu uzvedību, attieksmi piešķīra mazus kartona sirsiņžetonus! Idejiski stipri līdzīgi kā sociālajos tīklos interneta vidē mēs uzspiežam sirsniņai ar apakšvirsrakstu “like”, tikai daudz, daudz grūtāk – jo viss notiek īstenībā, jāpastatās acīs un jāiedod rokās! Katru dienu atbilstoši piešķirto sirsniņžetonu skaitam tika noteikti akcijas “ĪSTS VĪRIETIS” dienas uzvarētāji. Pēc rezultātu paziņošanas katru dienu kopīgi izdiskutējām par pozitīvo un negatīvi piedzīvoto bērnu uztverē, viens otram izskaidrojām savas sajūtas, viedokli un cerības.
Sociālā pedagoģe I.Bēmere novēroja, kā sākumā meitenēm nebija viegli izteikt uzslavu zēniem, mazliet neērti un kauns. Tomēr zēnu pozitīvās ieinteresētības iedrošinātas un atbalstītas meitenes kļuva pārliecinātākas un drošākas! Zēniem vislabāk veicās ar meiteņu palaišanu pa priekšu. Meitenes visur un vienmēr tika pirmās, tika pagaidītas, tika palaistas, durvis pieturētas. Īsti džemtelmeņi! Ļoti labi 4.a klases zēniem sanāca panest meiteņu smagās somas. Īsti spēka vīri! Daudzi zēni pēkšņi pamanīja klasē esošās galda spēlēs. Starpbrīzos tika nodarbinātas nevis rokas un kājas skraidot, bet prāts – domājot! Gudri vīrieši! Klases audzinātāja I.Pelčere novēroja brīnumainas pārvērtības pusdienu starpbrīdī ēdamzāle, kad zēni sakārtoja tukšos traukus un piebīdīja krēslus pie galdiem! Saimnieciski vīrieši!
Arī skolēni pašizvērtējuma diskusijā analizēja akcijas norisi. Keitija atzina, ka bija interesanti redzēt kā zēni cenšas! Kāda no klases meitenēm savu sirsiņžetonu laimīgi un atviegloti piešķīra puisim, kurš beidzot viņu pārstāja kaitināt un ķircināt! Amanda sacīja, ka ļoti negribas beigt, zēni akcijas laikā ļoti mainījās uz labo pusi. Gribas, lai tā būtu visu laiku! Patrīsija atzina, ka puiši kļuva labāki! Everita novērēja, ka zēni mainījās un tas ļāva labāk justies klasē. Evelīna atzina, ka puiši kļuva pieklājīgāki! Zēni atzina, ka viņiem bija interesanti un patika. Toms novērtēja, ka visi puiši kļuva mierīgāki. Guntars pauda prieku, ka daži žetoni saņemti nejauši, pašam nemanot izdarīju kaut ko labu!
Klasē kopumā par brīnišķīgu rīcību zēniem tika piešķirti 528 prieka sirsniņžetoni.
Sociālā pedagoģe I.Bēmere secina, lai pilnveidotu skolēnu attiecības un sociāli emocionālo vidi noteikti vēl būs jāmācās, tomēr ir izdarīts daudzskaitlīgi rezultatīvs darbs šajā virzienā! Līdzcilvēku labie vārdi, mazās uzslavas, siltais skatiens, pateiktais paldies, priecīgais pamudinājums, iedrošinājums ikvienu mudina censties būt vēl labākam! Tas 4.a klases skolēniem izdevās lieliski!
Ar šo Baldones vidusskolas 4.a klases skolēni aicina visus baldoniešus uz Labo vārdu akcijas turpinājumu! Pateiksim kaut ko labu viens otram katru dienu! Mums patika – jums arī patiks!
4.a klases skolēni un klases audzinātāja I.Pelčere,
sociālā pedagoģe I.Bēmere.

Advertisement

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s