Oksfordas, Harvardas un Stenfordas zinātnieki iestājas pret esošo COVID-19 politiku

4. oktobrī publicēta Starptautiskā petīcija pret COVID-19 politiku, kura nosaukta kā Lielā Baringtonas deklarācija (The Great Barrington Declaration). To ir sagatavojuši trīs pasaules augstākā ranga zinātnieki – infekciju slimību epidemiologi un sabiedrības veselības speciālisti, paužot savu protestu pret dominējošo COVID-19 politiku. Viņi uzsver, ka tā kaitē cilvēkiem, pasliktina sabiedrības fizisko un garīgo veselību, vienlaicīgi deklarācijā iesakot citu pieeju – fokusētu aizsardzību.

2020. gada 4. oktobrī šo deklarāciju Lielajā Baringtonā, ASV parakstīja:

Dr. Martin Kulldorff, profesors Hārvardas Medicīnas skolā, biostatistiķis un epidemiologs. Viņa pētniecības jomas ir jaunu slimību uzraudzības metožu izstrāde, zāļu un vakcīnu drošuma uzraudzība pēc to laišanas tirgū, kā arī infekcijas slimību uzliesmojumu savlaicīgai atklāšana un pārraudzība.

Dr Sunetra Gupta, ir Indijas izcelsmes Oksfordas universitātes epidemioloģijas profesore, infekciju slimību epidemioloģe ar pieredzi imunoloģijā, vakcīnu izstrādē un infekcijas slimību matemātiskajā modelēšanā. Viņa ir veikusi pētījumus par dažādu infekcijas slimību, tostarp malārijas, gripas un COVID-19, pārnešanas dinamiku, kā arī saņēmusi Karaliskās biedrības Rosalind Franklin balvu.

Dr Jay Bhattacharya, medicīnas profesors Stenfordas universitātē un zinātniskais līdzstrādnieks Nacionālajā ekonomikas pētījumu birojā. Viņš vada Stenfordas universitātes Demogrāfijas, veselības un novecošanas ekonomikas centru. Dr. Bhattacharya pētījumi koncentrējas uz neaizsargāto iedzīvotāju veselību un labklājību, īpašu uzmanību pievēršot valdības programmu, biomedicīnas atjauninājumu un ekonomikas pētījumiem. Dr Bhattacharya jaunākie pētījumi koncentrējas uz COVID-19 epidemioloģiju, kā arī politikas reakciju uz epidēmijas novērtējumu. Viņš ir publicējis 135 rakstus populārākajos recenzētos zinātniskos žurnālos medicīnā, ekonomikā, veselības politikā, epidemioloģijā, statistikā, tiesībās un sabiedrības veselībā, kā arī citās jomās. Viņam ir doktora grādi gan medicīnā, gan ekonomikā, abi iegūti Stenfordas universitātē.

Deklarāciju jau parakstījuši gandrīz pusmiljons cilvēku, no tiem 9336 medicīnas sabiedrības veselības zinātnieki.

Vairāk: https://mainampasauli.news/oksfordas-harvardas-un-stenfordas-zinatnieki-iestajas-pret-esoso-covid-19-politiku/

Advertisement

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s