Vecākus satrauc mācību līdzekļa saturs priekšmetā “Sociālās zinības”

 

300x0_cover.jpg300x0_cover (1).jpg

Rīgas 63. vidusskolas 3. klases vecāku uzmanību piesaistījis mācību līdzekļa saturs priekšmetā “Sociālās zinības” (autors G. Andersone, Apgāds Zvaigzne ABC, tulkojums krievu val.), kas ir pretrunā “Izglītības likumam” un neatbilst prasībai nodrošināt bērnu tikumisko, estētisko un intelektuālo attīstību, atbilstoši skolēnu vecumposma īpatnībām. Vecāki rosina veikt mācību līdzekļa grozījumus un aicina sabiedrību būt vērīgiem un aktīviem.

Grozījumi paredzēti (izvilkums no dokumenta):

  • Стр.26 раздел «Знаешь ли ты?»

IZSLĒGT 9.пункт «Расспрашивает тебя о твоём сексуальном опыте. Рассказывает о своих фантазиях, сексе и предлагает «поиграть в захватывающие игры».

  • Trešo klašu skolēniem (9-10 gadi) aizraujošās spēles ir spēles tiešā vārda nozīmē. Izmantojot mācību līdzeklī asociāciju seksam un neķītrām darbībām ar spēli var izraisīt bērnos papildus interesi par “spēli” un domas par to, ka sekss ir pieņemams skolēnu vecuma grupā. Šeit minētais nekādā veidā neaudzina tikumību bērnos.
  • Стр.27 раздел «Я хочу чувствовать себя хорошо» 2.задание таблица

IZSLĒGT 9 строчка «Иногда курю» и 11 строчка «Уже попробовал некоторые алкогольные напитки»

  • Aizpildot šādu tabulu, kur bērnam ir jāatzīmē lietas, kuras viņš dara, trešo klases skolniekam ir norāde uz to, ka viņam ir pieļaujams dažreiz uzsmēķēt un lietot alkoholiskos dzērienus. Par šādu darbību kā smēķēšana un alkoholisko dzērienu lietošana ar trešo klases skolniekiem jārunā kā par varbūtējo darbību, kura ir redzama kaut kur sabiedrībā, nevis 9.-10.gadīgo bērnu starpā un it īpaši klases biedru starpā, individualizējot (izceļot) kādu vienu vai vairākas personas.
  • Стр.28 раздел «Фу, как воняет!» задание

IZSLĒGT «Как дети достают сигареты?»

  • Šāda jautājuma apspriešana ir tieša pamācība bērniem kā un kādā veidā viņi var dabūt cigaretes.
  • IZTEIKT «Почему некоторые дети курят?» ŠĀDĀ REDAKCIJĀ «Почему некоторые дети хотят курить?»
  • Стр.31 «Что такое летучие растворители?»
  • Minētā sadaļa lielākai daļai bērnu var atklāt JAUNUMU un dod ZINĀŠANAS par to, ka bērni var sajusties savādi dēļ ķīmisko vielu apzinātas ieelpošanas. Minētā tēma dod bērniem zināšanas par to, ka ķīmiskās vielas eiforijas stāvokļa (одурманенное состояние) iegūšanai ir visvienkāršākais veids. Lūdzam pedagogu apiet nevajadzīgas un pilnīgi liekas informācijas pasniegšanu 9.-10.gadīgiem bērniem!

 

 

Advertisement

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s